Czytam, słucham, oglądam

"Joga poprawia jakość snu"

Seniorpedia

tagi:
medytacja
anty aging
joga
medytacja
dobry sen
sen

Joga poprawia jakość snu.

 

Wykazano, że regularna praktyka jogi poprawia siłę naszych fal alfa, theta i delta. Yoga Nidra lub jogiczny sen to starożytna technika medytacyjna, która pozwala nam zachować świadomość, spowalniając fale mózgowe.

 

Joga nidra jest bardzo skuteczna w łagodzeniu stresu i była używana do pomocy osobom z zaburzeniami miesiączkowania, zespołem stresu pourazowego, cukrzycą, lękami i depresją. Joga nidra może być używana o każdej porze dnia, aby poprawić aktywność fal mózgowych i zmniejszyć stres. Może być również bardzo skuteczny w poprawie snu. Kiedy używasz go do snu, twój lekarz pozostawi cię w stanie głębokiego spokoju pod koniec sesji, zamiast kierować cię z powrotem w stan czujności. Ten stan odprężenia może ułatwić zasypianie.

 

Regularne angażowanie się w sesje jogi nidra może poprawić aktywność fal mózgowych, co może skutkować poprawą ogólnego samopoczucia i lepszego snu. Możesz wypróbować popularne jogi nidra do ćwiczeń snu poniżej lub poszukać więcej w naszej aplikacji.

 

Sen i zdrowie emocjonalne

 

Restorative Yoga To Spokój Umysłu

Joga Yin może być idealną praktyką przed snem, przygotowującą Cię do snu. Podczas całej praktyki, gdy yin działa głęboko w tkankach łącznych naszego ciała, poprawiamy krążenie i uwalniamy napięcie w naszych ciałach. 

 

Joga Yin to praktyka medytacyjna, co oznacza, że ​​czerpiesz korzyści z medytacji i jogi. Praktykowanie jogi yin przed snem może znacznie zmniejszyć stres i poprawić fale mózgowe, które pomagają spać.

 

Chociaż ten relaks może wywołać zmagazynowane emocje i myśli, praktyka daje nam możliwość bycia świadkiem i łagodnego puszczania ich. To daje nam jasny umysł i stan odprężenia, który może poprawić jakość i ilość snu, jaki otrzymujemy każdej nocy.

 

Medytacja jest również korzystna dla naszych serc. Poprawia równowagę sygnałów wysyłanych przez nasz organizm do serca, co przekłada się na poprawę pracy serca podczas fazy REM.

 

Naukowcy odkryli niedawno, że medytacja i joga mogą wzmocnić działanie hormonów przeciwstarzeniowych, które sprzyjają długowieczności. Stwierdzono, że osoby, które regularnie uprawiają jogę i medytację, mają wyższy poziom hormonu wzrostu i DHEA. Te ważne hormony zmniejszają się wraz z wiekiem i negatywnie wpływa na nie brak snu. Odpowiadają za ważne procesy, takie jak zdrowie serca, naprawa tkanek, odporność, budowa mięśni i gęstość kości.

 

Konsekwentna medytacja wyzwala nawet zdrową produkcję melatoniny .

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

Seniorpedia

Strona internetowa służąca ogromną bazą informacji dla seniora . Oraz zawierająca części funkcjonalne tj Wydarzenia (na żywo i online) , Chętnie pomagam ( wolontariat senioralny i młodzieżowy) , Pomoc wzajemną (poszukiwanie towarzysza) , Proszę o pomoc ( zgłoszenie prośby o udzielenie pomocy )