Czytam, słucham, oglądam

"Pielęgnacja dojrzałych dłoni"

ConsensusMED

tagi:
pielęgnacja, defekty i choroby skóry
pielęgnacja dłoni i stóp

Pielęgnowana dłoń wieku nie zdradzi.

Dłonie często potrafią zdradzać wiek. Aby długo zachowywały młodość należy każdego dnia pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

 

W tym artykule dowiesz się jak pielęgnować dłonie.

 

Rękawiczki ochronne podczas mycia i sprzątania.

Ochrona przeciwsłoneczna.

Nawilżanie.

Peeling.

Domowy manicure.

Dokładne wycieranie dłoni.

Ochrona dłoni na mrozie.

Maska na dłonie.

 

Rękawiczki ochronne podczas mycia i sprzątania.

 

Pamiętajmy o tym, że wszelkie detergenty oraz długi kontakt z wodą powodują niszczenie płaszcza hydro-lipidowego, co powoduje szybszą utratę wody, przesuszenie skóry przyspieszając jej starzenie. Dodatkowo związki chemiczne zawarte w detergentach poprzez wolne rodniki uszkadzają struktury komórkowe, pogłębiając proces starzenia.

 

Ochrona przeciwsłoneczna.

 

Mało kto pamięta, że ręce są notorycznie wystawiane na promieniowanie UV. Powinniśmy zatem pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, czyli stosowaniu kremu z filtrem na dłonie. Aplikacja kremu powinna być ponawiana kilka razy dzień, szczególnie na 20 minut przed wyjściem na słońce.

 

Nawilżanie.

 

W pielęgnacji dłoni powinna obowiązywać zasada, że po każdym myciu rąk nakładamy krem nawilżający. Niestety, mycie rąk, choć konieczne, pozbawia skórę płaszcza hydro-lipidowego, narażając ją na utratę wody i podrażnienia. Również stosując środki do dezynfekcji, powinniśmy pamiętać o tym, aby następnie posmarować dłonie kremem.

 

Peeling.

 

Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy stosować peeling na dłonie. Może być to peeling ziarnisty, który złuszczy martwy naskórek, pozostawiając skórę, bardziej napiętą, o młodszym wyglądzie. Ponadto, po peelingu substancje aktywne zawarte w kremie znacznie łatwiej będą się wchłaniać.

 

Domowy manicure.

 

Wykonując w domu manicure, powinniśmy posługiwać się tylko zdezynfekowanymi narzędziami. Jeśli nie mamy wprawy w wycinaniu skórek, pozostawmy ten zabieg fachowcom. Wycinanie skórek, może spowodować rany wokół wału paznokciowego, co stanowi otwarte wrota dla drobnoustrojów.

 

Dokładne wycieranie dłoni.

 

Woda odparowująca z naskórka powoduje ich przesuszenie.

 

Ochrona dłoni na mrozie.

 

Ważne aby zimą stosować tłuste kremy do rąk, które zabezpieczą skórę przed pierzchnięciem i pękaniem. Zakładając rękawiczki, dodatkowo chronimy skórę przed mrozem. Pękający naskórek jest nie tylko bolesny i nieestetyczny, ale nie stanowi także ochrony przed drobnoustrojami. Jeśli walczymy ze spierzchniętymi dłońmi, warto pamiętać o dogłębnym nawilżaniu i natłuszczaniu naskórka, najlepiej emolientami.

 

Maska na dłonie.

 

Warto zainwestować i przynajmniej 2 razy w miesiącu wykonać maskę na dłonie. Najlepiej zakupić produkt nakładany na noc. Po nałożeniu maski, zakładamy bawełniane rękawiczki, a produkt zmywamy rano. Taki zabieg to odżywienie dla dłoni, ale także duża oszczędność czasu.

 

Źrodła:

www. katarzynaosipowicz.pl/medycyna-estetyczna/pielegnacja-dloni-jak-dbac-jakie-kosmetyki-stosowac/

www.dermena.eu/domowe-sposoby-pielegnacje-dloni/

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

ConsensusMED