Czytam, słucham, oglądam

"Wirtualny Spacer po Luwr"

Seniorpedia

tagi:
cyfryzacja życia
podróże
podróże
dla dziadków i wnuków

Luwr (Musée du Louvre)

Dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki. Jedno z największych muzeów na świecie, najczęściej odwiedzana placówka tego typu na świecie. Stanowi jedno z ważniejszych punktów orientacyjnych stolicy Francji. Luwr położony jest między rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany oraz ogrodami Tuileries i rue du Louvre w obrębie 1. dzielnicy. W kompleksie budynków o całkowitej powierzchni wynoszącej 60 600 metrów kwadratowych znajdują się zbiory liczące około 350 000 dzieł sztuki od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX, dzieła światowego dziedzictwa o największej sławie takie jak np. stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki, Wenus z Milo, Mona Lisa Leonarda da Vinci. 

Wszyscy wielbiciele sztuki powinni koniecznie wybrać się na wirtualny spacer po tym wyjątkowym miejscu.  Poniżej znajduje się link do zwiedzania muzeum online .

 

https://petitegalerie.louvre.fr/visite-virtuelle/saison5/

 

 

 


Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Luwr

 

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

Seniorpedia

Strona internetowa służąca ogromną bazą informacji dla seniora . Oraz zawierająca części funkcjonalne tj Wydarzenia (na żywo i online) , Chętnie pomagam ( wolontariat senioralny i młodzieżowy) , Pomoc wzajemną (poszukiwanie towarzysza) , Proszę o pomoc ( zgłoszenie prośby o udzielenie pomocy )