Czytam, słucham, oglądam

"Internet, muzyka, filmy i gry."

Seniorpedia

tagi:
cyfryzacja życia
nauka tańca
gry komputerowe
cyberprzestępczość
cyberbezpieczeństwo

Internet. Muzyka, filmy i gry.

 

 

Prawie każdy z nas ma internet. Większość używa go do odwiedzania stron internetowych, odbierania maili i korzystania z social mediów. Jednak posiadanie łącza internetowego daje nam o wiele więcej możliwości. Najbardziej popularnymi są oglądanie filmów, słuchanie muzyki, odtwarzanie programów telewizyjnych oraz korzystanie z gier internetowych.

 

Ten artykuł opisuje:

 

Rozgłośnie radiowe.

Platformy streamingowe

Telewizory smart

Inteligentny głośnik

Konsole do gier internetowych

Gry na stronach www

 

 

 

 Rozgłośnie radiowe.

 

Gdy masz internet masz dostęp do muzyki, którą lubisz. Możesz bezpłatnie przez całą dobę korzystać z wielu internetowych stacji radiowych z kraju i ze świata.

 

Platformy streamingowe.

 

Gdy chcesz wyszukać Twoją ulubioną muzykę lub filmy pomocnym będzie Streaming co w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "strumieniowanie".

 

Obrazowo tłumacząc jest to czasowe udostępnianie odbiorcy filmów, muzyki, zdjęć czy innych danych za pomocą technologii przesyłania strumieniowego. Muzyczne serwisy streamingowe zyskują z roku na rok większą popularność. Wśród nich zdecydowanym liderem jest Spotify, ale ważne miejsce zajmują Netflix, YouTube, HBO GO, Ipla, Player.

 

Wymienione platformy łączy fakt, że użytkownik może w każdej chwili obejrzeć ulubiony film, serial czy posłuchać muzyki z albumu wykonawcy za pośrednictwem telewizora, komputera czy - najczęściej - smartfona.

 

Korzystanie z platform streamingowych często wiąże się z dodatkowymi opłatami, ale część operatorów udostępnia bezpłatne wersje posiadające pewne ograniczenia. Nie możesz np. zaznaczać wybranych przez Ciebie filmów lub musisz odtwarzać muzykę w narzuconej przez operatora kolejności.

 

Wybór płatnego abonamentu pozwala tworzyć własne play listy i wybierać ulubiona muzykę.

 

Kiedy pierwszy raz korzystasz z usługi streamingowej możesz się zgubić, jest tak dużo opcji do wybrania, ale dzięki możliwości dodawania do ulubionych zmniejszysz zakres wyszukiwania.

 

Możesz stworzyć swoją własną bazę ulubionej muzyki, programów czy filmów.

 

YouTube pozwala oglądać teledyski i filmy. Jest ogromnym kanałem dlatego utworzenie własnego profilu na YouTubie ułatwia wybranie ulubionych tematów i zapisywanie filmów abyś mógł ponownie je obejrzeć.

 

Telewizory smart.

 

Telewizory smart często mają opcję narywania emitowanych filmów czy programów. Jednak większość aplikacji do swojego działania potrzebuje internetu więc gdy jesteś poza zasięgiem pozostaje Ci oglądanie wcześniej nagranych filmów i programów.

Ale jeżeli masz dobrą antenę i telewizor z dekoderem lub telewizję cyfrową masz dostęp do bezpłatnych kanałów muzycznych i stacji radiowych.

 

Inteligentny głośnik.

 

Posiadając inteligentny głośnik z mówiącym po polsku asystentem głosowym Google (stan na styczeń 2021 roku) możesz wypowiadając komendy wybierać muzykę, której chcesz słuchać podłączając się do ulubionej stacji radiowej. Dokładne zasady dostępne są w instrukcji obsługi.

 

Konsole do gier internetowych.

 

Konsole do gier są z nami od lat. Pierwsza powstała w późnych latach 70. Ale do historii przeszły gry, w które grałeś samemu lub z innymi osobami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu.

Obecnie do internetu podłączasz się poprzez konsolę do gier i możesz zagrać z drugą osobą lub grupą osób niezależnie od tego, w którym zakątku ziemi się znajdują. Byle byli w zasięgu internetu.

Kupując gry komputerowe na konsole możesz je otrzymać w postaci płyty lub ściągnąć ją z zaufanej strony.

Dostępność gier i internetu pozwala na przeniesienie spotkań ze znajomymi do wirtualnej rzeczywistości i pozostanie z nimi choć w takim kontakcie.

Ciekawą formą kontaktowania się z innymi osobami z którymi się gra jest korzystanie z czatu, dzięki któremu możesz konsultować taktykę gry z inną osobą z twojego zespołu.

 

Gry na stronach www.

 

Jeśli nie masz konsoli możesz grać w gry internetowe dostępne na specjalnych stronach. Możesz wybrać gry w karty, gry akcji czy wyścigi samochodowe.

Pamiętaj tylko aby korzystać z bezpiecznej strony i miej pewność, że korzystanie z gier jest bezpłatne.

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

Seniorpedia

Strona internetowa służąca ogromną bazą informacji dla seniora . Oraz zawierająca części funkcjonalne tj Wydarzenia (na żywo i online) , Chętnie pomagam ( wolontariat senioralny i młodzieżowy) , Pomoc wzajemną (poszukiwanie towarzysza) , Proszę o pomoc ( zgłoszenie prośby o udzielenie pomocy )