Czytam, słucham, oglądam

"Zakładamy ogródek ,,Zdrowiej z naturą ""

CAS SENIORPEDIA.PL

tagi:
lecznicza moc natury
zdrowiej z naturą

Ogródek deszczowy „Zdrowiej z naturą” został zrealizowany dzięki grantowi wygranemu w konkursie „Tu mieszkam, Tu zmieniam Eko” Fundacji Santander oraz wyłącznemu sponsorowi ConsensusMED. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Piast ogródek deszczowy został założony przy ulicy Kazimierza Wielkiego i będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Parce nad ogródkiem „Zdrowiej z naturą” rozpoczęły się 20 czerwca 2023 i były one połączone z zajęciami międzypokoleniowymi, które odbyły się w CAS Seniorpedia.pl. Seniorzy wraz z dziećmi z pobliskiego przedszkola „Akademia Elfów” wykonywali drobne prace ogrodowe takie jak sadzenie kwiatów, malowanie kamyków, wykonywanie poidełek dla owadów.

 

Pomysł stworzenia ogródka deszczowego jest odpowiedzią adaptacji do zmian klimatu poprzez mądre wykorzystanie zasobów wody opadowej i zwiększenie populacji owadów zapylaczy. Ogródek „Zdrowiej z naturą” to mini oaza w środku Krakowa, która pozwoli odwiedzającym na chwile wytchnienia. Miejsce jest odseparowane naturalnym ogrodzeniem dzięki czemu można w sposób intymny praktykować uważność na naturę. Twórcy ogródka zachęcają do skorzystania z mini ogródka Zen oraz ścieżki sensorycznej. W ogródku deszczowym „Zdrowiej z naturą” można zanurzyć się w chwili tu i teraz obserwując owady w stworzonym domku dla owadów. Ławki projektu konserwatora przyrody Aldo Leopolda wykonane przez lokalnych stolarzy zostały wyselekcjonowane ze względu na ich wspaniałą i inspirującą historię. Dla dzieci zostały utworzone zakątki zabaw tj. warcaby, kółko i krzyżyk gdzie gramy biedronkami i pszczółkami własnoręcznie malowanych przez dzieci.

 

Oficjalnego otwarcia ogródka deszczowego „Zdrowiej z naturą” dokonały wspólnie Prezes – Fundacji Santander Bank Polska S.A. Marzena Atkielska oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Zdrowia „Consensus” Katarzyna Jasiewicz.

 

 

IMG-2677

 

 

IMG-2661IMG-2707image00001

 

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

CAS SENIORPEDIA.PL

Centrum Aktywności Seniorów Seniorpedia.pl działa w Krakowie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 117. Jest finansowane przez Gminę Kraków. Zajęcia dodatkowe prowadzone są we współpracy z SM Piast, Dzielnicą V Krowodrza, wolontariuszami oraz w ramach zadań realizowanych przez założyciela CAS - Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Consensus.