Czytam, słucham, oglądam

"Reportaż z Konferencji w Szpitalu Uniwersyteckim"

Media o nas


Osoby starsze i samotne mogą liczyć na pomoc wolontariuszyWspólna inicjatywa Szpitala Uniwersyteckiego i Seniorpedia.pl

Projekt społeczny Seniorpedia.pl – Razem, Chętnie, Wzajemnie to szereg różnych działań mających na celu wspomóc osoby starsze, wykluczone i samotne. Szpital Uniwersytecki w Krakowie zainaugurował współpracę z projektem Seniorpedia.pl, wspólnie tworząc aplikację będącą kompendium wiedzy nie tylko dla seniorów, ale również ich opiekunów. We współpracę zaangażowali się również wolontariusze, którzy swoje święto obchodzą 5 grudnia. Jak to działa - sprawdzała Milena Boroń.- Organizacje senioralne lub lokalne społeczności osób starszych korzystają z aplikacji, stacjonarnie wykonują i odbywają kursy. W tej chwili dostępne są kurs tai-chi jako terapia, muzykoterapia, terapia tańcem, kurs zdrowego kontaktu z naturą oraz pomocy wzajemnej - wylicza Katarzyna Jasiewicz, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Zdrowia Consensus. - Powstają kluby wolontariuszy, kluby opiekunów nieformalnych, a to wszystko dzieje się we współpracy ze specjalistami.


- Taka pomoc, która nas dużo nie kosztuje, może kiedyś do nas wrócić - przekonuje Ewelina Michorczyk, wolontariuszka wspomagająca osoby starsze.

 

 


Źródło :

 

https://www.playkrakow.com/vods/vod.4576

Zostaw recenzję

Nie przydatne
Bardzo przydatne

Media o nas

Dziennikarki i dziennikarze nagłaśniają nasze projekty i informują o pomocy, jakiej udzielamy. Bardzo Państwu Dziękujemy!

Kolekcja Media o nas

Powiązane